Polkowice

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
2 300 000 PLN
Cena za m2
4 659,64 PLN
Powierzchnia
493,60 m2
Powierzchnia działki
282 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Mieszkalne
Liczba pięter
3
Rodzaj budynku
Kamienica
Rok budowy
1930
Dostępne od
2020-05-18
Numer oferty
1/9139/OOS

Opis nieruchomości

Na sprzedaż zabytkowa kamienica w centrum Polkowic - ul. Głogowska - o powierzchni 493,6 m2. Budynek powstał w XIX wieku i składa się z 4 kondygnacji - piwnicy, parteru, piętra oraz poddasza. Przeznaczenie nieruchomości do celów mieszkalno-usługowych, idealna pod inwestycję lub dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Nieruchomość posiada 3 niezależne wejścia do budynku, który w 2004 roku przeszedł gruntowny remont. Na terenie działki znajdują się dwa miejsca parkingowe. Zapraszamy na wirtualny spacer po nieruchomości!

Parter o powierzchni 135,26 m2 składa się z 9 pomieszczeń oraz toalety. Posiada przeznaczenie użytkowania do celów usługowych. Na poziomie parteru znajdują się wejścia do budynku - dwa niezależne do lokali usługowych (z przodu i z tyłu budynku) oraz znajdujące się z tyłu budynku wejście na klatkę schodową prowadząca do części mieszkalnej. Przestrzeń parteru była wynajmowana przez właściciela osobom prowadzącym działalność gospodarczą - kancelaria notarialna (aktualnie wolne) oraz adwokacka (aktualnie wynajmowana), co niewątpliwie jest dużym atutem nieruchomości i pozwoli przyszłemu właścicielowi zarabiać na nieruchomości!

Piętro o powierzchni 128,26 m2 składa się z 7 pomieszczeń, łazienki oraz toalety. Aktualnie posiada przeznaczenie użytkowania do celów mieszkalnych, ale wcześniej wykorzystywane było na biura. Na piętrze oprócz kuchni i toalety znajdziemy również przedpokój, duży salon, sypialnię, gabinet oraz dwa pokoje. Przestrzeń wyposażona w klimatyzację, wymaga niewielkiego remontu i odświeżenia.

Poddasze o powierzchni użytkowej 101,82 m2 składa się 8 pomieszczeń, łazienki oraz toalety. Posiada przeznaczenie do celów mieszkalnych. Na poddaszu 3 lata temu przeprowadzony był kapitalny remont. Do zrobienia pozostaje kuchnia oraz drobne prace wykończeniowe.

Piętro oraz poddasze posiada wspólne wejście do budynku oraz klatkę schodową. Droga na poddasze przechodzi przez hol na poziomie piętra. W przypadku zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych konieczna będzie modernizacja lokalu na mniejsze mieszkania (wynajem lub sprzedaż).

Budynek z cegły, po remoncie w 2004 roku, został ocieplony oraz wymienione zostało pokrycie dachu. Posiada nową instalację elektryczną, osobną dla każdego piętra. Na każdej kondygnacji zamontowane są liczniki, dzięki czemu nie ma problemu z rozliczaniem najemców. Za ogrzewanie w budynku odpowiadają dwa piece gazowe - osobno poddasze (nowy, z 2016 roku), razem parter i piętro. W całej kamienicy stolarka okienna drewniana w kolorze białym. Dodatkowo na poziomie parteru w oknach zamontowane zostały szyby antywłamaniowe P4. Na podłodze w części parteru znajdziemy płytki ceramiczne, na piętrze w pokojach panele, a w kuchni oraz łazience pytki. Podłogi na całym poddaszu z paneli. Kamienica korzysta z wodociągu miejskiego, ale na terenie działki znajduje się studnia głębinowa. Możliwe pozostawienie umeblowania znajdującego się wewnątrz. Nieruchomość niezwykle atrakcyjna pod względem lokalizacji, posiadająca walory historyczne, niegdyś będąca wizytówką miasta!

Kamienica bez konieczności uiszczania opłat z tytułu czynszu administracyjnego. Jedyne koszty utrzymania jakie poniesiesz to opłaty za media - prąd, woda, gaz - według zużycia, co jest kolejnym atutem nieruchomości! Dodatkowo w przypadku chęci zamieszkania na poziomie piętra oraz poddasza część usługową można przeznaczyć na wynajem, co zminimalizuje koszty utrzymania.

Istnieje możliwość zamiany nieruchomości na dom w Polkowicach z dopłatą, a także wynajęcia części parteru po kancelarii notarialnej! Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!

Jeżeli zainteresowała Ciebie przedstawiona oferta to konieczniej obejrzyj wirtualny spacer! Istnieje możliwość negocjacji ceny podanej w ogłoszeniu!

Jeśli cenisz sobie życie miejskie i chciałbyś zamieszkać w nieruchomości z duszą w samym centrum Polkowic - umów się na prezentację!
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i chciałbyś zamieszkać w pobliżu, a właściwie nad miejscem pracy - umów się na prezentację!
Jeśli jesteś inwestorem i chciałbyś zainwestować w prezentowaną nieruchomość - zadzwoń lub umów się na prezentację, a nasi agenci przedstawią Ci propozycję jak efektywnie wykorzystać nieruchomość w celach zarobkowych!

Nie zwlekaj i umów się na prezentację! Niecodziennie do sprzedaży trafia nieruchomość z duszą i walorami historycznymi!

Bartosz Tymowicz
SEEYOUHOME - nieruchomości
666 256 732 / 666 256 372

*Dodatkowo do opłat należy doliczyć 2% podatku PCC, koszt taksy notarialnej oraz opłatę dla biura

Parametry dodatkowe

  • Kształt działki: Prostokąt
  • Ukształtowanie działki: Płaska
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autobus, PKS

Kontakt

Bartosz Tymowicz

Bartosz Tymowicz

Telefon:
666 256 732
E-mail:
b.tymowicz@seeyouhome.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę SEEYOUHOME - nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest SEEYOUHOME – nieruchomości z siedzibą przy Sztygarska 1B, 59-100 Polkowice (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@seeyouhome.pl… czytaj więcej